martedì 16 ottobre 2012

Pogoda na Sycylię


Sierpień: czasami duszno ciepło miast i ogólne poczucie wakacji pcha prawie każdego do wybrzeża, które są prawie zawsze zatłoczone. Przepiękne tereny wnętrza (i kilka "nieodkryte" części wybrzeża) są jednak stosunkowo opuszczone. 
Pod koniec miesiąca rozpocznie się spektakl zbiorów soli w  salinach wokół Trapani i winobranie lub "vendemmia" na całych wyspach. Drzewa figowe są obciążone z ich powitalnych owoców.

Średnia dzienna temperatura: 29 ° C
Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia: 10

Wrzesień: vendemmia kontynuuje na poważnie i wszystkie ręce przeniesią się do winninicy.Lato jest często przerywane przez przybrzeżnych burze, które mogą towarzyszyć silne wiatry. Temperatury są bardzo wygodne wszędzie, wybrzeże i wyspy zachowują to uczucie, lato, ale bez tłumów.Zbiór oliwek jest również w trakcie realizacji. Orzechy laskowe są obfite i wiele małych wiosek świętują ich przybycie z tradycyjnym "Feste".

Średnia dzienna temperatura: 26 ° C
Średnia liczba godzin słonecznych dziennie: 8

Październik: chociaż wino jest już w beczkach, opuszczone winnice zwracają się do czerwieni i pomarańczy dając rozległe obszary winnic spektakularne zakres odcieni uczynając to jeden z najpiękniejszych okresów chodzenia po polach. Sezonowe opady pomagają rozwijać zdumiewającą różnorodność grzybów. Opuncje są w najlepszym okresie.

Średnia dzienna temperatura: 22 ° C
Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia: 7


Listopad: jesień jest bardzo przyjemny  tutaj, chociaż temperatury mogą osiągnąć  ponad dwadzieścia  stopni w ciągu dnia wytworzając zaskakująco balsamiczny sycylijskie "Indian Summer". Na ogół jest to miesiąc z najwyższymi opadami, choć wielkie burze, które często zamiatają półwyspu włoskiego ogólnie bezpiecznie przejdą na północ Sycylii.Pomarańczy i mandarynki, sezon się zaczyna.

Średnia dzienna temperatura: 18 ° C
Średnia liczba godzin słonecznych dziennie: 5

Grudzień: nadal można mieć niezwykle przyjemnych temperatury w dzień, choć godziny światła słonecznego są wyraźnie na najniższym poziomie roku. Wciąż, Boże Narodzenie jest ważnym świętem tu i wiele małych miast zaświecą noc z ich tradycyjnych procesji.

Średnia dzienna temperatura: 14 ° C
Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia: 4Nessun commento:

Posta un commento